کار با مگا اسکن

Megascans هم در کارهای حرفه ای و هم در کارهای شخصی من، یک منبع شگفت انگیز بوده است. محتوای ارائه شده توسط این برنامه فوق العاده است و آنها دائماً منابع جدید را به روز می کنند و اضافه می کنند. دسته های بیوم برخی از موارد مورد علاقه من در کتابخانه Megascans هستند زیرا به شما یک پالت منسجم می دهد تا صحنه یا بافتی را ایجاد کنید. اخیراً ، من با اسکن های بافت آنها در داخل مخلوط کن Quixel Mixer بسیار بازی کرده ام.


نظر در مورد اسکن ها

من تقریباً کمی در فرآیند ایجاد بافت به داده های اسکن شده مراجعه می کنم. این یک منبع عالی برای مطالعه و دیدن چیزهایی است که نمی توانید در یک تصویر مرجع مشاهده کنید. مطالعه آلبدوها و نرمالها از اسکن می تواند به شما در نمونه های رنگی کمک کند و به شما نشان می دهد فرمهایی که احتمالاً در یک تصویر مرجع معمولی ندیده اید. از نظر من ، اسکن ها همیشه نوعی نوار با کیفیت بوده است که هنگام ایجاد یک بافت به چه چیزی باید برسیم. تلاش برای مطابقت با کیفیت هنر دنیای واقعی همان چیزی است که من برای آن تلاش می کنم.


Quixel Mixer

اخیراً توسط Quixel به من اجازه داده شد تا میکسر را امتحان کنم و برخی از مطالب را برای کتابخانه Megascans ایجاد کنم. میکسر ابزاری برای ایجاد بافت های قابل کاشی (tileable) است. با استفاده از هر دو ویژگی مجسمه سازی و نقاشی در داخل برنامه ،متوجه شده ام که این ابزار بسیار قدرتمند است. دیدن همه کانال های موجود در بافت شما به صورت زنده به روز می شوند زیرا در حال مخلوط کردن ، راهی عالی برای تکرار سریع روند ایجاد بافت و صرفه جویی در وقت زیادی است.

ویژگی مورد علاقه من از میکسر ، امکان وارد کردن نقشه های بلندی خود(height map) از هر برنامه ای است. من معمولاً با وارد کردن نقشه ارتفاع به عنوان یک لایه پایه شروع می کنم و برخی از بافت های Megascans را به کار می برم تا اشکال اصلی من را در نقشه ارتفاع با آنها همپوشانی کنم.


کار روی متریال ها با میکسر

در داخل میکسر ، شما این توانایی را دارید که اسکن خود را به پایه اشکال اصلی بپیچانید یا استفاده از اطلاعات (height map) را از اسکن واقعی انتخاب کنید. هر تنظیم متفاوت نتیجه متفاوتی به شما می دهد و دیدن تکرارهای مختلفی که می توان انجام داد بسیار عالی است. مخلوط یکپارچه در میکسر اتوماتیک است ، بنابراین دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید و تمام اسکنهایی که Quixel ارائه می دهد قبلاً کاشی (tile) شده اند. ترکیبی از مقیاس کاشی کاری و آستانه لایه های مختلف به خلاص شدن از کاشی کاری ظاهری کمک می کند.

امکانات بی پایان برای خلاقیت با ابزار وجود دارد. این هنرمنداست که وظیفه دارد مهارت های ایجاد بافت خود را تحت فشار قرار داده و از این ابزار به روش های غیر منتظره استفاده کند. امکان وارد کردن نقشه های ارتفاع سفارشی انعطاف پذیری کافی را به شما می دهد تا به هر کسی اجازه دهید چیزی بی نظیر بسازد. با هر ابزار جدید ، همیشه نیاز به زمان و آزمایش است تا واقعاً قدرت آنچه را می توان ایجاد کرد ، ببینیم.

برگرفته از وبسایت کویکسل quixel.com

کپی برداری با ذکر نام آکادمی زاویر معتبر میباشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه