نرم افزار سابستنس ابزاری قدرتمند برای ساخت متریال و پینت کردن متریال ها می باشد.

در این مقاله می خواهیم به آپدیت این برنامه بزرگ پینتینگ تکسچر بپردازیم.

Dynamic Strokes

با استفاده از این نسخه ، موتور قلم مو ما اکنون از آنچه ما Dynamic Strokes می نامیم پشتیبانی می کند. این نوع strokes به لطف تولید نسخه های جدید Substance ، تغییرات و جلوه های جدیدی ایجاد می کنند. در حال حاضر داشتن Subsstance or Alpha Materialبرای هر ضربه جدید قلم مو که روی دارایی شما نقاشی شده است امکان پذیر است.

منابع سازگار با این ویژگی همچنین به طور خودکار برچسب جدیدی به نام “Dynamic Stroke” دریافت می کنند تا بتوان آنها را با استفاده از کلمات کلیدی موجود درshelf فیلتر کرد.


Displacement And Tesselation

در حال حاضر Substance Painter از Displacement و Tesselation مش پشتیبانی می کند ، هم در نمای واقعی آن و هم درIRay. هر دو آنها را می توان در پنجره تنظیمات Shader در زیر پارامترهای shader کنترل کرد.

برای تست این ویژگی میتوانید فایل “Tiling Material” را از این مسیر باز کرده File > Load Sample و تست کنید. تست زیر از پینت این ویژگی میباشد.


Compare Mask Effect

گاهی اوقات ایجاد وblend متریال ها می تواند کمی سخت باشد به همین دلیل ما جلوه جدیدی به نام Compare mask”مقایسه ماسک” ایجاد کردیم. این اثر اجازه می دهد تا دو کانال به سرعت و به راحتی مقایسه شود و در نتیجه ماسک تولید شود


Radial Symmetry

ما توانایی ابزار  symmetry tool را برای اداره تقارن شعاعی گسترش دادیم. هم اکنون برای فعال کردن آن یک حالت جدید در منوی تنظیمات symmetry  وجود دارد (موجود contextual toolbar ).


New Fill Layer Projection Modes

دو حالت  projection  جدید با   fill layers و fill effects  اضافه شده است: planar و  Spherical . 
 ما همچنین بسیاری از پارامترهای جدید را برای کنترل بیشتر رفتارهای  3D projections ها اضافه کردیم. 

New Planar Projection mode

این نوع projection می تواند برای ایجاد نوارها بر روی وسایل نقلیه یا قرار دادن جابجایی در یک مکان خاص مفید باشد.

Surface Tool for Planar Projection

برای دستیابی به planar progection ، کنترل جدیدی را برای Manipulator 3D که ما آن را Surface Tool می نامیم اضافه کردیم که با میانبر “Shift + W” قابل دستیابی است. همچنین از نوار ابزار Contextual نیز قابل دسترسی است. توجه داشته باشید که این حالت جدید فقط با planar projrction در دسترس است.

Planar Projection Culling / Fading

تنظیمات متعدد در دسترس است تا planar projection  مداوم یا محدود باشد. 

New Spherical projection mode

Spherical projections اکنون با این حالت جدید قابل انجام هستند. با استفاده از آن می توانید به الگوهای پیشرفته دست پیدا کنید یا سطوح خمیده تری را دنبال کنید.

New Shape Crop settings

 3D projections  اکنون دارای تنظیماتی هستند که تکرار طرح ریزی را کنترل می کند.

برگرفته از وبسایت سایستنس

کپی و انتشار با ذکر نام آکادمی زاویر بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه